Menštruačné bolesti čerstvých mamičiek a ľahko prenosný elektrostimulátor Rilie

Ako sa zbaviť menštruačných bolestí po pôrode?

Mnohé dámy mávajú po tom, ako sa stanú matkami, slabšie menštruačné bolesti. Iné však v tomto krásnom, no neľahkom období pociťujú pri menštruácii rovnaké, alebo dokonca silnejšie bolesti. Patríte práve vy k ženám, ktorých trápenie počas menštruácie sa po pôrode neskončilo? Zistite, akým spôsobom s nepríjemnými menštruačnými kŕčmi zatočíte! 

Aký dlhý čas po pôrode dostanete menštruáciu

Obnovenie menštruácie po privedení dieťatka na svet je individuálnou záležitosťou. Niektoré ženy sa musia opätovne vysporiadať so svojimi dňami už pár týždňov po šestonedelí. U ďalších čerstvých mamičiek sa prvá popôrodná menštruácia dostaví po niekoľkých mesiacoch. Nie je ale výnimkou, že menštruačný cyklus sa vráti do normálu až o rok.

Nástup menštruačného krvácania nezriedka súvisí s dojčením. Dojčiace matky zvyčajne dostanú menštruáciu neskôr ako ženy, ktoré svoje dieťatko nedojčia. Perióda dojčiacich žien obvykle býva tiež menej intenzívna a občas i nepravidelná. Na druhej strane, medzi oboma skupinami maminiek nájdeme aj presne opačné prípady.

Zmeny spojené s menzesom po narodení dieťaťa

Zaujímavým poznatkom pre vás môže byť i to, že počas menštruácie chutí materské mlieko inak. Neraz takisto dochádza k dočasnej redukcii jeho množstva, čo celú situáciu ešte väčšmi komplikuje. Navyše, ženské bradavky sú v priebehu menštruovania citlivejšie, čo niekedy vedie k ich bolesti pri dojčení.

Po pôrode sa u prevažnej časti žien zmení nie len stupeň bolesti pri menštruácii, no taktiež jej dĺžka a miera krvácania. Každopádne, poradiť si s bábätkom počas mesiačikov nie je sranda. Opatera malého dieťatka predstavuje náročnú a vyčerpávajúcu aktivitu i pre ženu v skvelej kondícii. O to ťažšie je postarať sa o svojho nedávno narodeného potomka počas trýznivých kŕčov v podbrušku a krížoch. V neposlednom rade treba spomenúť, že bábätká sú veľmi vnímavé. Útrapy svojej mamy tak zvyknú prežívať dosť negatívne.

Mamičky bábätiek si v drvivej väčšine prípadov nemôžu dovoliť prečkať svoje bolesti v posteli, a už vôbec nemajú čas na oddych v obývačke pod dekou s termoforom na brušku. Mamám malých detičiek často nie je umožnené dopriať si dlhšiu horúcu sprchu, ktorá by ich ťažkosti zmenšila. Cvičenie jogy a meditácia veľakrát rovnako ostávajú iba spomienkou na obdobie bez záväzkov.

Riešenie bolesti počas periódy pre čerstvé mamičky

Kopec žien hľadá počas bolestivej menštruácie útechu v tabletkách na tíšenie bolesti. Dojčiace matky sa takýmto liekom snažia v záujme bábätka čo najpozornejšie vyhýbať. Okrem toho, analgetiká vyvolávajú aj ospalosť či nevoľnosti, ktoré novopečeným mamičkám určite nezahrajú do karát.

Ideálne riešenie na zbavenie sa menštruačných bolestí po pôrode poskytuje menštruačná pomôcka Rilie. Toto praktické zariadenie na zmierňovanie menštruačných bolestí efektívne pomáha ženám preklenúť svoje dni bez utrpenia. Klinicky testovaný prístroj Rilie neškodí zdraviu matky ani dieťaťa a nemá na nich žiadne vedľajšie účinky.

Rilie prináša okamžitú úľavu, je tichý a vyzerá naozaj roztomilo. Stačí si ho jednoducho nasadiť, zapnúť a užívať si jeho účinky počas venovania sa vášmu dieťatku. Objednajte si praktický elektrostimulátor Rilie aj vy a vychutnávajte si každú chvíľku so svojím bábätkom!

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako Rilie funguje, prečítajte si ďalší článok.

Podobné články